Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
i286260064317504275._rsw1280h960_szw1280h960_.jpg

Věříte na uvíznutí duše, zde?

Prokletí temných sil
Prokletí temných sil

Věříte nebo setkali jste se již s formou negací - kletby černé magie? /woodo, satanská kletba.../

Karmické čištění
Karmické čištění
E-mail
Heslo
démoni.gif
JAK DÉMONI VZNIKAJÍ A JACÍ JSOU?


-A jak vznikají?
Nejběžnější a všude rozšíření jsou démoni z nižších astrálních sfér, tedy takoví ti, kteří lezou do vašich snů a děsí vás v pokoji. Slabším odvarem démonů jsou larvy, se kterými se patrně v životě taky setkáte. Tyhlety potvůrky vznikají díky nám, lidem. Jsou to naše emoce, které jim dávají život a nejčastější emocí, díky níž démoni vznikají a kterou se potom živí, je strach. Každý z nás se něčeho bojí - neúspěchu, bolesti, smrti, chudoby, nemoci... a démoni to vědí. Ti, které svým strachem stvoříme i ti, které k sobě přivoláme, dokáží snadno číst v našem strachu a jako vy poznáte chuť nípoje, který pijete, oni poznají obsah strachu a začnou vám ho servírovat. Váš strach narůstá, démon se krmí a vy chřadnete, větší strach se odráží od vesmíru a život se vám začne hroutit pod rukama. Pokud se z toho nedostanete pozitivním myšlením (nejlépe hned v začátku, což se většině lidí naštěstí povede), máte zaděláno na pořádný průšvih.
Slabší moc mají larvy, které váš strach nedokáží přivolat do vašich snů ani myšlenek a tak se jen přisají a čekají. S každou emocí povyrostou, když se dlouho nebojíte, chřadnou a můžou i sami odpadnout a zaniknout.
Kromě strachu démoni vznikají dá se říci z jakékoli emoce - a protože lidské emoce jsou téměř výlučně egoistické, jsou takoví i démoni. A protože svět je zahlcen negací, jsou démoni většinou stvořeni z emocí jako je nenávist, lačnost, bolest, smutek... Ale když dojdeme k prvopočátku těchto emocí, najdeme na něm strach a ten k existenci démonů prostě patří tak, jako láska k andělům.
Kromě nižších démonů ale známe i vyšší "kápa" a s nimi už končí veškerá legrace. Zbavit se démona nebo larvy zvládne každý průměrně zdatný člověk, zabývající se duchovnem, s démony z vyšších sfér ale není radno si zahrávat. Tito hnusáci vznikli už hodně dávno a jsou pevně ukotveni v kolektivním nevědomí lidstva. Mají různá jména, různé podoby a právě tím, že jsou známí obecně, mají jednu velikou výhodu - nelze je zničit. Můžete je zahnat, zapudit a nikdy už se s nimi nesetkat, ale nemůžete je zabít. Mezi ně patří zejména "velká čtyřka" - tak jako máme čtyři archanděly (Michael, Rafael, Uriel a Gabriel), máme i čtyři hlavní záporáky, někdy se jim říká korunní princové pekel, jsou jimi Lucifer, Satan, Belial a Leviathan.
Další vyšší démony poznáte zejména podle toho, že mají jméno - jméno znamená moc a všichni ti bubáci a škrkny (jak jim říkám já:)), co z vás sají energie, jsou bezejmenné zrůdičky tvořerné z energie a jako takoví nemají moc sil. Ale všichni ti Azazelové, Mardukové, Ctuhlhuové a Yog-Sothotové* (fuj, to jsou tak hnusný jména!) už jsou úplně jiná třída a na jejich zvládnutí potřebujete mnohem víc, než světlo a lásku.
* Mimochodem jmen těch největších démonických es je hodně a hodně jich znám, ale jenom to napsat mi přijde odporné a tak si tyhle stránky nebudu zaplácávat negací víc, než je nutné

Možná jste slyšeli (z křesťanskch nauk třeba), že démoni nejsou boží stvoření a že je stvořil ďábel a kdesi cosi. I kdyby je stvořil ďábel, toho zase stvořil Bůh, takže démon je boží stvoření stejně jako vy, stejně jako andělé. Nutné je si ale hlavně uvědomit, že démony tvoříme hlavně my, lidé a jako takoví bychom za ně měli aspoň do jisté míry převzít zodpovědnost. A vyvolávání či záměrné tvoření démonů mi přijde, když už nic, tak aspoň krajně nezodpovědné. Ale nic, popojedem...
Jak nám démoni můžou ublížit?
Všelijak a nijak:) Pokud totiž nedisponujete emocemi, které by mohli démoni dmýchat a živit se na nich, nemají na vás žádný zájem a táhnou o dům dál. Stačí ale popustit ochrany, nechat se ovládnout strachem a negací a jste pro ně jako prostřený stůl. Většina démonů nemá takovou sílu, aby vás zabila (a teď se bavíme o těch nižších, knížata pekel a jim podobné si necháme na později), ale možností, jak vám něco udělat mají několik:
ubýtek energie - nejčastější průvodní jev při napadení démonem. Cítíte se malátní, ospalí, unavení, v noci špatně spíte, nemůžete se soustředit. Je to nejčastější průvodní jev silné deprese a asi je jasné, kdo ten smutek a negaci v lidech posiluje. Výhodou je, že démon vás vysává jen potud, dokud mu máte co nabídnout, když jste utahaní natolik, že z vás už nic nevyždímá, pokud by vás nechtěl zabít (což o to, on by možná chtěl, ale nemá na to potenciál), prostě se sebere a odejde. Oslabený člověk má dvě možnosti - buď se mu přechodné zlepšení stavu tak zalíbí, že se mu vrátí pozitivní myšlení a nazdar depko, nebo si celou dobu, co se zotavuje, říká "stejně to nemá cenu, zas mi bude hůř" a pak si ho najde jiná potvora a kolotoč se opakuje.
strach, divný pocit v místnosti, absence světla, chlad - to všechno jsou průvodní jevy toho, když se vám démon usalaší doma. Nepotřebuje vaší energie moc, krade celé domácnosti a čerpá zejména ze strachu. Takový ten divný pocit, co vás pronásleduje, strach, že za váma někdo stojí, některé kouty, co jsou tmavší než jiné, náhlá zima v pokoji...kluci šikovní nakrádají holt energii kde můžou. Tihleti démoni nejčastěji děsí děti "máámííí pod postelí je bubák" - kdo z vás to nikdy neřekl:) Vtip je v tom, že ten bubák tam patrně je, protože děti mají ještě nezakrnělý zrak a na mámě a tátovi je, aby povolali kavalerii andělů a poslali ho tam, kam patří.
noční můry - velmi obvyklá zbraň všemožných démonů. Hlavně těch, co cestují - jednu noc přijdou k vám a druhou k němu úplně jinému, usalaší se vám v hlavě, vyvolají hnusný strašidelný sen, nalokají se energie a měj se spáči, já jdu o dům dál.
nezdar - ten použijí, když nezabírá běžný strach ze tmy ani hnusné sny (předpokládám, že to se týká hlavně lidí, co se nějak zajímají o duchovno, přece jen - udělat si ochranu spánku či místnosti je snadný úkol i pro úplného začátečníka). Tohle je doména silnějších týpků z démonní říše, ti totiž zvládnou modulovat váš strach natolik, že si přivoláte neúspěch a s neúspěchy přijde blbá nálada a tak dále a tak dále. Než začnete třeba s meditacemi apod. přesvědčte se, že v mísnosti není žádný démonek, byť úplně maličký, protože jakmile vám začne kazit duchovní práci, vaše skleslost ho vykrmí a možná se mu u vás bude líbit tak, že se nastěhuje natrvalo.
posednutí - věnujete-li se aktivně astrálnímu cestování, nezapomeňte si hlídat tělo. A to pečlivě. Existence démona není žádný med a nikdo z nich nepohrdne teplým lidským tělem, které přináší řadu požitků. Pokud si bacha nedáte, může se vám stát, že se vám přerve stříbrná nit a se svým tělem se můžete rozloučit. Pokud si ho odchytne nějaký démon, máte smůlu a čeká vás dlouhá a otravná existence na astrálních pláních. Démon se pak v těle chová skoro jako vy - má vaše vzpomínky a zážitky, ale samozřejmě má úplně jinou povahu a tak posedlá těla většinou odcházejí od rodiny, přátel, z práce a vydávají se "za démonním štěstím". Druhá varianta je, že se vám démon nacpe do hlavy, ať už při AC nebo při neopatrné magické práci a nebo prostě jen jste ve špatnou dobu na špatném místě. Pak takoví lidé slyší hlasy, trpí amnézií a v deliriu dělají samé fuj fuj věci. Exorcismus je sice cesta, mnohem lepší je ale škrknu vyhánět láskou, světlem a "zpříjemnit" mu pobyt v něčím těle natolik, že se mu udělá šoufl a vezme nohy na ramena.
průšvih největší - ten zažijete, když se dáte dokopy se zmiňovanými "superdémony". Jasně, zpočátku budete mít pocit, že máte vše pod kontrolou, že s démony jste se dohodli a všecko bude fajn - nebude. Jistota je pokles duše o dost níže, takže se v příští existenci můžete těšit, že z vás bude strom, kytka a možná rovnou kámen. Ale i tento život se vám může pěkně zprotivit. Démoni jsou totiž mistři lží a slibů. Nikdo vám nedá tolik, kolik vám démon může slíbit. Ale každý jejich slib má háček, neřku-li hák a za vše, co dostanete taky pořádně zaplatíte - a někdy víc, než byste chtěli. S démony se tedy dá bavit, dá se s nimi uzavřít spojenectví a dá se s nimi získat majetek, moc a vlastně cokoli si budete přát. Ale všechny ty báje, kde zlý čaroděj nakonec špatně skončí a kde Fausta odnese čert do pekla, nejsou až tak vymyšlené a upřímně - neznám žádný příběh, kde by černý mág na konci žil šťastně až do smrti. Vy jo?;)
Jak se démonům bránit?
Už víme, co nám můžou udělat. Ale když to pocítíme, jak se toho zbavit?
Nejlepší obrana není útok, ale prevence. Takže prvním bodem je nepustit si démony k tělu. To znamená vyčištěná místnost (jak na to se dočtete v tomto článku) - svíčky, světlo, jasné myšlení a jako když vymetáte smetákem z koutů pavučiny, udělejte to tak i s negacemi. Čištění dělejte aspoň jednou za čtrnáct dní, pokud do místnosti hodně často chodí návštěvy, pak i častěji. Hodí se i ochrany - ať už jen mentální (bariéra ze světla na okna a dveře, světlené mříže, andělské stráže...) nebo fyzické (pentagram, levotočivá spirála...). Tady doporučuju knihu od Judy Hall - Umění psychické ochrany je v ní hodně dobrých rad, jak se bránit veškeré destrukci od energetických upírů až po démony.
Znám dokonce i lidi, kteří se brání tím, že na démony nevěří. A nevěří tak silně, že pro ně démoni nejsou a nemůžou jim uškodit. Kupodivu to funguje, ale nevíra vážně musí být naprosto přesvědčená - tohle hlavně nejsou materialisti, ale lidé, co s magií pracují, jediné, na co nevěří, jsou démoni. Bohužel, Beliala a jemu podobné uctívají taková kvanta lidí, že tady nepomůže ani nevíra, protože (jak jsem psala výše) jsou zakotvení v kolektivním nevědomí a prostě jsou, ať věříme či ne.
Ochrany, které tedy můžeme použít jako prevenci jsou:
vyčištěná mysl vibrující vysoko, bez přehršle strachů a tužeb - docílíme pravidelnými meditacemi, procházkami v přírodě, prací s anděly a vílami, nelpěním, dodržováním hermetických principů a Duchovních zákonů Vesmíru, pozitivním myšlením atd., atd.
čistá místnost/byt/dům bez negací - pravidelné čištění (viz odkaz výše), v místnosti (zejména, kde spíme) se nehádáme, nebrečíme, neubližujeme sobě ani druhým a pokud to z nějakého důvodu nelze dodržet, pak po každém nepříjemném zážitku aspoň zapálíme svíčku, v pokoji/domě nemáme žádné věci, které v nás budí nepříjemné emoce (obrazy, sošky, knihy...) a pokud je chceme mít doma, pak aspoň ne v ložnici atd.
ochranné symboly nebo energie na vstupních dveřích a na oknech - působí na všechny špatné energetické bytosti, ale nefungují, pokud energetické bubáky někdo přinese na svém těle. Proto pozor na návštěvy, které se u vás cítí nesvé, možná donesli škrknu, která se teď cuká a pokud vyzařujete hodně konstruktivně, možná i zdrhne:)
Dobrá, ale co ve chvíli, kdy už máme škrknu na sobě, v pokoji, nosí ji kamarád, který se jí chce zbavit, sedí na dárku od někoho atd. atd.? Přední je démona najít - většinou ho neuvidíte, ale patrně ho ucítíte (prostě víte, že tam je a nebo cítíte divný pocit, chlad, strach, brnění...). Jakmile se vám to podaří, na nic nečekejte a zaútočte. Jak? Řekněte mu, že ho máte rádi:) Zní to divně, že?:D Ale Finn se takhle zbavil démona, který na něm dřepěl už roky. Pořád dokola mu opakoval: "Mám tě rád, jsi zlatíčko, miluju tě, jsi zářivá nádherná světlá bytost a moc tě mám rád..." D0mon se rozpustil jako nanuk na slunci:)
Pokud v sobě ale nedokážete najít dost lásky, použijte vizualizační "trik" s vajíčkem z energie - jak na to popisuju v tomhle článku (je to stejný, kde je i návod na to vyčištění místnosti). Velmi dobře o tom píše na svých stránkách i Alue, máte to u ní dokonce i s nákresem (tadyhle).
Další dobrou radu, kterou vám můžu dát je - nevyvolávejte. Žádní duchové k vám nepřijdou, protože jsou dávno někde úplně jinde, než odkud si je můžete takto zavolat. Přijdou tak akorát démoni a když budete mít štěstí, nic se vám nestane. Když ho mít nebudete...pak ať vás chrání všechny bytosti světla. Ale nemluvím jen o vyvolávání duchů, vyvolávat démony, zejména ty, kteří mají jméno, je nejrychlejší jízdenka na konečnou stanici. Žádný démon není váš kámoš ani služebník, i když se tak tváří. Když se vám při práci s démony dosud nic nestalo, ba naopak vám třeba plní jedno přání za druhým, není to proto, že byste byli tak dobří, ale proto, že zatím se jim ještě nezachtělo vás zničit. Démoni nejsou hračky pro děti, ale nejsou to ani vhodní služebníci. Tím, že s nimi jste ve styku a nebo využíváte jejich služeb, si ničíte karmu a snižujete vibrace takovým způsobem, že vaše duše bude mít v příští existenci dost času na to toho litovat. Kameny žijí dlouho...
Když mi bylo třináct, na vlastní kůži jsem poznala, co démoni dovedou. Jak dokážou z jiskřičky touhy a strachu udělat kolotoč utrpení a bolesti. Jen díky své víře ve světlo jsem to celé ve zdraví přežila, ale to, co jsem viděla, slyšela a cítila, nikdy nezapomenu. Máte-li nápady, jakože si s démony pěkně pokecáte a donutíte je pro vás pracovat, zvažte všechna pro i proti včas. Cesta zpět z temnoty je dlouhá, trnitá a ne každý ji zvládne.
Světlo a láska mají moc vás přede vším ochránit. Tak jim věřte a nebojte se, není čeho:)
http://poselsvetla.blog.cz/
2-anděl +země..jpg
1.angels.jpg
TŘETÍ TROJICE ZROZENÝCH

KNÍŽECTVA

Andělé sedmého kůru vládnou pozemským panovníkům, vůdcům, národům a všem společenstvím. Pracují s anděly strážnými, aby vzbudili v jedincích zodpovědnost, a mohou se vměšovat do lidských záležitostí, přičemž to zůstane zpravidla nepovšimnuto. Také jsou prý zodpovědní za vedení náboženství k pravdě. Jedním z vladařů tohoto kůru je Cerviel.

Knížectva opatrují velké skupiny jako jsou kontinenty, národy, města a všechny lidské výtvory většího rozměru. Usilují o globální přeměnu. Najdete je v zasedacích síních i plaveckých halách, kde se setkávají skupiny lidí, aby se učily, rozhodovaly nebo se prostě jen bavily. Také oni vytvářejí a vedou pozitivní energie z fyzického světa k božskému a z božského do fyzična.

Pracují jako ochránci náboženství a politiky, sledují lidské vůdce a pomáhají jim správně rozhodovat v záležitostech lidí.
Těmto andělům se často říká knížata pro jejich vztah k městům, státům, provinciím, ostrovům, zemím, kontinentům atd. Jistě si dovedete představit zástupy andělů, které krouží nad hlavami států při rokování Spojených národů.
Pokud jde o magii, může člověk tyto anděly vyvolat v případech diskriminace, vyhlazování zvířat nebo lidí, při nesprávném vedení čehokoliv - od města až po firmu - nebo když chce požádat o sílu správně rozhodovat v zájmu těchto míst nebo obyvatel. Pro knížectva jsou nejdůležitější lidská práva a ekonomická reforma. Chcete-li se s knížaty kontaktovat, zapalte bílou svíčku pro božství a červenou pro knížectva.


ARCHANDĚLÉ

Archandělé jsou posly Boha a zjevují se lidem s poselstvím a vyzýváním z výšin, jako například Gabriel zvěstoval Panně Marii nebo Muhammadovi nadiktoval Korán. Tyto anděly lidé spatří nejčastěji; andělé strážní zpravidla zůstávají neviditelní. Také se za nás přimlouvají a žádají pro nás odpuštění našich hříchů. Typickým příkladem je Panna Marie, která se po nanebevzetí stala archandělem. Nejznámějšími představiteli tohoto kůru je Michael, Rafael, Gabriel a Uriel.
Většinou patří do některé z ostatních sfér neboli kůrů, ale s lidmi jednají rádi, kdykoliv se naskytne příležitost. Jsou zvláštními silami andělské říše, zvyklými jednat se všemi, od vrchních potentátů až k novorozencům. Také oni vytvářejí a zprostředkovávají energie proudící oběma směry./Mak
2-anděl +země..jpg
DRUHÁ TROJICE ZROZENÝCH


PANSTVA

Pánové nebo podle hebrejského učení Hašmallim – andělé tohoto kůru vládnou milosrdenstvím a vyjadřují naši touhu překročit pozemské hodnoty. Obývají úroveň, kde začíná duchovní a fyzická rovina splývat a stanovují prý povinnosti andělských kůrů pod sebou. Mezi jejich vládce patří Zadkiel, Zachariel a Teratel.
Panstva plní roli božských vůdců, kteří mimo jiné pomáhají při integraci materiálního a duchovního. Nosí emblémy moci, typu žezla a jablka.
Pokud jde o magii, pod vládu panstev spadají veškeré záležitosti týkající se vůdcovství. Představují zákon příčiny a následku a ve své práci jsou velmi přesní. Panstva dávají "přirozené vůdčí schopnosti" a snaží se zajistit, aby lidé pod takovýmto vedením prosperovali a byli šťastni. Nijak nepodporují zkorumpované vlády, politiky nebo náboženské nebo civilní vůdce, kteří v srdci nenosí úmysly udělat pro lidi to nejlepší. Chcete-li mít přístup k božské moudrosti, požádejte panstva. Jsou skvělými prostředníky a smírčími soudci. Jestliže začínáte nějaký významný projekt nebo jste ve stávajícím projektu došli do slepé uličky, obraťte se na panstva. Abyste se k panstvům dostali, zapalte bílou svíčku pro božství a růžovou pro panstva.


CTNOSTI

Kůr ctností je zodpovědný za pohyby a cykly hvězd a planet ve vesmíru. Vládnou přírodním zákonům a zodpovídají proto za všechny zázraky, které tyto zákony porušují. V kabale jsou známi jako Malachimové neboli Taršišimové a vyjadřují ideály ctností, vzbouzejí v hrdinech srdnatost a ve svatých milosrdenství. Jejich regenty jsou Barbiel, Sabrael a Hamaliel.
Hlavním úkolem ctností je přivádět k pozemské rovině a k lidskému vědomí obrovská kvanta duchovní energie. Jakožto "andělé zázraků" propůjčují půvab a statečnost. V planetárním schématu Egypťanů a podle hermetiků byl vůdcem ctností Pi-Rhe.
Ctnosti mají obzvláště rádi lidi, kteří se pokoušejí překonat své schopnosti a dosáhnout více, než na co podle názoru ostatních stačí. Mají rádi takové, co si dokážou jít za svým a co se pokoušejí ostatní osvítit a vést k harmonii.
Ctnosti jsou duchové pohybu, zpracovávají a vedou energie živlů, které na naší planetu působí. Země, Vzduch, Oheň, Voda, Éter, změny počasí a planetární proměny spojené s živly, to vše spadá pod záštitu ctností. Jsou to andělé přírody. Pokud budete provádět magii elementálů, budou to právě ctnosti, kdo vám bude naslouchat a pomáhat vám. Dostanete-li se do problémů nebo budete-li léčit, obraťte se na ctnosti. Pokud onemocníte nebo budete mít strach, zavolejte ctnosti. Chcete-li se dostat k ctnostem, zapalte bílou svíčku pro božství a oranžovou pro ctnosti.

MOCNOSTI

Andělé tohoto kůru zodpovídají za strážení stezek vedoucích do nebes a za přivádění ztracených duší na tyto cesty. Udržují svět v rovnováze a neustále jej brání proti démonům. Vládnou mocí trestat i promíjet a možná nám doručují „vzkazy k probuzení“, když někdy potřebujeme změnit své způsoby. Vyjadřují touhu odolat zlu a činit dobro. Mezi jejich vládce patří Kamael a Verchiel.
Mocnosti udržují záznamy o historii lidí. Do této linie patří andělé zrození a smrti. Organizují světové náboženství a vysílají božskou energii, aby udržovala jejich pozitivní aspekty. Fungují jako regulátoři chaosu. Někteří teologové se domnívají, že mocnosti byly vytvořeny ještě před ostatními kůry. Pohlížejí na ně jako na božské válečníky, kteří nepracují se strachem a nenávistí, ale s všeobjímající láskou. Šíří spravedlnost, ale za jejich činností se neskrývá nenávist. Mocnosti jsou andělé varování a bude-li se někdo chystat vám uškodit, pošlou vám vzkaz. Takováto poselství mohou přijít nejrůznějším způsobem: pocity, sny nebo zlomky rozhovoru. Znamená to, že se musíte naučit zklidnit vnitřní hlasy, abyste mohli slyšet, co vám tito andělé sdělují. Pracují prostřednictvím lidského šestého smyslu, se kterým se spojují, aby nás lidi přiměli jim naslouchat. Znovu jsou tu spory o to, kdo tomuto řádu předsedá. Podle hermetiků je tu šéfem Ertosi.
Z pohledu magie jsou to andělé bojovníci a můžete se na ně obracet v případě, že se dostanete do problémů. Mocnosti dokážou výborně vypátrat skryté machinace, které mají sloužit pouze jednomu egu a poškodit ostatní. Pomohou vám, kdykoliv budete mít pocit, že vám zakrývá oči ona příslovečná mlha. Tito andělé budou chránit váš domov, majetek, děti nebo jakoukoliv skupinu lidí, která je požádá o ochranu nebo obranu. Chcete-li se dostat k mocnostem, zapalte bílou svíčku pro božství a žlutou pro mocnosti./Mak
images.jpg
SEDM NEBES


Myšlenka, že existuje sedm nebes a nikoli pouze jedno, je nedílnou součástí židovské, křesťanské a islámské tradice. Běžně používáme sousloví „být v sedmém nebi“, což znamená, že jsme vrcholně šťastni; a to dává smysl, protože sedmé nebe je říší nejvyšší dokonalosti, je to místo, kde sídlí Bůh. Tato tradice je velice stará. Pochází z doby před 7000 lety, kdy v Mezopotámii vládla sumerská civilizace, jež zplodila babylonskou a chaldejskou kulturu, které zase naopak silně ovlivnily vývoj angelologie na Blízkém východě. Sedm nebes si můžeme představit jako řadu sedmi soustředných kruhů, v jejichž středu je Země.

PRVNÍ NEBE
V hebrejštině je známo jako Šamajim nebo Wilon a vládne mu anděl Sidriel. První nebe obsahuje všechno v trojrozměrném vesmíru, fyzickou úroveň bytí. Tuto říši obývají všichni andělé vládnoucí hvězdám, planetám a přírodním jevům. Patří sem i čtyři velcí archandělé – Michael, Gabriel, Rafael a Uriel - ve svých rolích planetárních vládců.

DRUHÉ NEBE
Druhé nebe je známo jako Raquia a vládne mu anděl Barakiel. Tato říše je považována za prostor, kde hříšníci čekají na poslední soud. Uvězněni jsou zde i někteří z padlých andělů, včetně těch, kteří prý měli pokoutní vztahy s pozemskými ženami. Podle islámské tradice zde přebývá Ježíš Kristus a Jan Křtitel. Jedním z vládnoucích principů je Zachariel.

TŘETÍ NEBE
Regentem třetího nebe, známého jako Šehaqim, je Baradiel. V jižní polovině této říše leží Rajská zahrada a Strom života, strážené třemi sty světelných andělů. Zde nebeské včely snášejí nebeský nektar nazývaný mana, který zachránil izraelity při jejich putování pouští. V severní části Šehaqimu leží peklo se všemi svými hrůzami, což se může zdát podivné, ale je to v souladu s dávnou zmínkou o tom, že nebe a peklo leží těsně vedle sebe.

ČTVRTÉ NEBE
Čtvrtému nebi, zvanému Machonon, vládne Zahaqiel. Je domovem „nebeského Jeruzaléma„, posvátného chrámu a oltáře Božího.

PÁTÉ NEBE
Vládcem pátého nebe Maon nebo Mathey je Zadkiel, podle některých zdrojů Sandalfon. Zde jsou drženi – podobně jako v druhém a třetím nebi – někteří z padlých andělů, především Grigoriové neboli „Pozorovatelé“, dříve Strážci Věže čtyř směrů. Podle vize proroka Sofoniáše zde také přebývala skupina andělů zvaných Pánové, členů kůru Panstev.

ŠESTÉ NEBE
Regentem šestého nebe zvaného Zebul je obvykle uváděn archanděl Gabriel. Zde jsou záznamy o veškerém dění na Zemi, o přírodních událostech i o skutcích všech jedinců. Ty studují andělé spolu s dalšími obory včetně astrologie a ekologie. Prodlévá zde prý sedm fénixů a sedm cherubínů.

SEDMÉ NEBE
Nejvyšší z nebes je nazýváno Araboth a vládne mu archanděl Michael nebo příležitostně Kassiel. Je příbytkem Boha a nejvyšších řádů andělů, serafínů, cherubínů a trůnů. V této říši prý také dlí duchové ještě nenarozených lidských bytostí. Prodlévá zde i princ Božského zákona Zagzaguel.
Ariel.jpg
PRVNÍ TROJICE ZROZENÝCH

První trojice
Serafíni
Nejvyšší andělský kůr jsou serafíni neboli „hořící“, jejichž světlo je tak prudké, že by smrtelníky v mžiku sežehlo. Tito andělé Lásky, Světla a Ohně poletují okolo Božího trůnu a prozpěvují chvalozpěv „Svatý, svatý, svatý“. Vstřebávají a odrážejí božské světlo dalším kůrům. Jejich vládnoucí princové jsou Serafiel a Metatron.
Jsou nejblíže božství se zaměřují na vibrační manifestace, aby udrželi božství stálé a netknuté. Jsou považováni za anděly čisté lásky, světla a ohně. Zajišťují, aby loď nenarazila na skálu, aby se k božství nedostala žádná negativní energie. Pomáhají také vytvářet a vést pozitivní energii všemi andělskými kůry i do fyzického světa. Obklopují božství, aby zajistili jeho stálou existenci a aby tuto energii vysílali i směrem k nám a umožnili nám vůbec fungovat.
Všichni mají po šesti křídlech. Serafíni září tak jasně, že by člověk hrůzou umřel, kdyby takového serafína uviděl v plné slávě. Jen Pán a Paní a také Michael jsou schopni s těmito bytostmi spolupracovat. Někteří lidé tvrdí, že jejich obličej je jako blesk a jejich oděv září oslnivě jako arktický sníh. Neustále jsou v pohybu a v nějaké činnosti. Ani na chvilku ve své práci nepoleví. Lidé od magie se k serafínům přiblížit umí, protože mají praxi v modlitbách a při vzývání sil.
Slovo serafín znamená "žár". Řečeno jinými slovy, tito andělé pracují se spalující božskou láskou a soucítěním. K serafínovi se člověk nemůže jen tak přiblížit na astrální rovině. Lidské bytosti se k nim mohou dostat pouze na pozvání. To neznamená, že by serafíni s lidmi vůbec nespolupracovali nebo neposlouchali, co jim chcete říct. Můžete s nimi hovořit a požádat je o pomoc při magické praxi, ale zřejmě se vám nikdy nepodaří je spatřit. Pokud váš anděl strážný náleží do řádu serafínů, možná už pracujete nebo budete pracovat na nějaké globální proměně lidského vědomí, kde budete potřebovat jejich inspiraci, božskou lásku a sílu k dokončení své mise.
Magicky můžete se serafíny pracovat tehdy, pokud budete chtít vyvolat energii pro dobro lidstva jako celku nebo planety. Naslouchají skupinovým rituálům. Pro spojení se serafíny zapalte bílou svíčku pro božství a purpurovou pro serafíny.
Cherubíni
Boubelaté okřídlené dětičky, které známe z renesančního umění, mají k mocným cherubínům hodně daleko. Cherubíni tvoří druhý kůr andělů hned po serafínech a odrážejí znalost a moudrost Boha. Ve Starém zákonu stráží brány Ráje po pádu. Dva cherubíni byli vyřezáni na schráně úmluvy, obávané tajné zbrani Izraelitů. Vládnou jim Kerubiel a Ofaniel.
Cherubíni jsou strážci světla a hvězd. Také oni vytvářejí a zprostředkovávají pozitivní božskou energii a jejich vzhled je nádherný. Zastíní prý všechny ostatní anděly. Jejich původ je asyrský nebo akkadský a jejich jméno znamená "ti, kteří se přimlouvají" - velcí duchové poznání a nekonečné lásky. Zajímavé je, že se často objevují jako pololidé, polozvířata, většinou s obličejem lva. Dávní architekti umisťovali jejich sochy s lidskými tvářemi a těly býků nebo lvů před vchody do chrámů, aby tak chránili božskou půdu. Cherubíni prý původně vůbec anděly nebyli, ale postupem času se k nebeské hierarchii propracovali. Že by byli onou ztracenou rasou, která nyní působí spíše na astrální než na fyzické rovině? Lidé je vnímají jako něco na způsob spojení Krásky a Zvířete v jedné osobě. Cherubíni dohlížejí nad galaxiemi, shromažďují a rozdělují energii, kde je jí zapotřebí, a stráží jakékoliv náboženské chrámy, od architektonických skvostů až po chatrče z vepřovic.
Cherubíni také pracují jako osobní strážci a je-li třeba, ohánějí se plamenným mečem. Strašnější verzí cherubína je pak bytost se čtyřmi tvářemi a čtyřmi křídly. Toto mytické zobrazení je spojuje se čtyřmi větry. Objevují se jako posvátná zvířata a strážci božství.
Budete-li v magii potřebovat božskou ochranu, moudrost a vědění, zaměřte se na cherubíny. Mnozí z egyptských bohů, zejména Sachmet, Bastet a Anubis by se dali považovat za cherubíny. Někteří archeologové se domnívají, že slavná Sfinga (obrovská stavba s lidskou tváří a lvím tělem) je možná starší než celá egyptská kultura a je dokladem civilizace, která má být teprve objevena. Chcete-li se dostat k cherubínům, zapalte bílou svíčku pro božství a modrou pro cherubíny.
Trůnové
Trůnové jsou “ kola s mnoha očima“ Merkaby, posvátného vozu kroužícího kolem Božího trůnu společně s cherubíny. Vyjadřují víru v sílu a slávu Boha a dlí prý ve čtvrtém nebi. Vládnoucími princi jsou Cafkiel a Orifiel.
Trůnové jsou přiděleni jednotlivým planetám, takže většina planetárních andělů, které zde najdete, patří do kategorie trůnů. Trůnové vytvářejí, vedou a shromažďují přicházející a odcházející pozitivní energie. Trůnové nesou jméno "ti, s mnoha očima" - jsou něco jako soukromí průzkumníci ve službách božství a také učitelé pokory. Jejich jméno - trůnové - vychází z myšlenky, že veškerá božská moc spočívá na jejich pevných ramenou. Velkou důležitost má pro ně spravedlnost a její šíření. Svým světlem prosvítí každou nespravedlnost a jakékoliv oběti pošlou léčivou energii. Znovu tu máme otázku, kdo komu vládne. Trůnové se velmi zajímají o lidskou činnost, i když energii vám asi spíše pošlou prostřednictvím vašeho anděla strážného, než aby s vámi jednali přímo.
Při magické práci se na trůny obracejte v případě, že budete chtít uhladit vztahy ve skupinách i mezi jedinci. Potřebujete-li stabilitu, obraťte se na trůny. Zavolejte je v jakékoliv záležitosti, která se týká planet nebo planetárních energií. Pro kontakt s trůny zapalte bílou svíčku pro božství a zelenou pro trůny.
léčba+energie orgánů-čakry..jpg
Diagnostika energií těla
Diagnostika energií těla
Ze 13 na dotaz-DSCN0775.jpg

Navštivte také

Kontakt na KARMICKÉ ČIŠTĚNÍ:

spiritlecba@email.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one