Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
i286260064317504275._rsw1280h960_szw1280h960_.jpg

Věříte na uvíznutí duše, zde?

Prokletí temných sil
Prokletí temných sil

Věříte nebo setkali jste se již s formou negací - kletby černé magie? /woodo, satanská kletba.../

Karmické čištění
Karmické čištění
E-mail
Heslo

Měsíc a jeho vliv

stažený soubor.jpg
MĚSÍC

-je naší jedinou "oběžnicí"
-je v poměru k planetě Zemi podstatně menší,
ale svou gravitací má velký vliv na tok energií k nám přicházejících

JAKÝ JE TEDY VLIV POSTAVENÍ MĚSÍCE?

-jistě většina lidí ví, že měsíční fáze jsou děleny v jeho měsíčním pohybu po nebi na jednotlivé čtvrti
1.čtvrť - nastává dnem po předchozím Úplňku a končí 7. dne v měsíci roku - měsíc nám couvá a má formaci písmene C
2.čtvrť - trvá od 8.dne měsíce roku, Měsíc stále couvá a má znatelný tvar písmene "C", tato fáze končí 15.dnem v měsíci roku + nasává NOV
NOV - měsíční fáze , kdy je Měsíc otočen od nás a je "temný", černým bodem označován i v kalendářích - více se dočtete v rubrice Novoluní
3.čtvrt - nastává Novem a trvá do 21.dne v měsíci roku, je to čas, kdy naše oběžnice "Dorůstá" a začíná mít tvar písmene D
4.čtvrť - nastává od 21.dne v měsíci a končí postavením Měsíce v ÚPLŇKU/Mak
ÚPLNĚK MĚSÍCE

-je nejvlivnějším postavením naší oběžnice
-nejsilnější energetické toky energií vzbuzuje v celé soustavě planet


ÚPLNĚK

- je nejsilnější fáze Měsíce, kromě toho, že má vliv na přírodní jevy, působí na náš psychický i fyzický stav. Dokáže násobit prakticky všechno, co děláme.
- úplněk bývá ovlivněn znamením zvěrokruhu, v němž se aktuálně zdržuje (v jednom znamení je Měsíc cca 2 a půl dne), každý úplněk je tedy trochu jiný.
- doba mezi úplňky činí 29,53 dne.
- neklidné spaní v této fázi Měsíce
- působí na psychiku lidí i zvířat
- je velice silnou energetickou dávkou a ovlivní nás v každém směru,ať už si to připouštíte nebo ne
images.jpg
NOVOLUNÍ


Vliv Měsíce
NOVOLUNÍ nebo také NOV je jednou ze čtyř fází Měsíce. Je to okamžik, kdy se Měsíc nachází mezi Sluncem a Zemí a my ho proto nevidíme. Tehdy je Měsíc v největší vzdálenosti od Země. V kalendářích je novoluní značeno jako černý vybarvený kruh.

ENERGIE novoluní

Novoluní představuje nové začátky, ale také ukončení a vnitřní přeměnu. Záleží na tom, jaké planety zrovna na Měsíc působí, pokud jsou to spíše negativní aspekty, potom může být novoluní obdobím chaosu, zpomalení, msty a návratu ke starým zlozvykům. Síla novoluní trvá tři a půl dne.

VLIV NOVOLUNÍ NA NÁS

Při novoluní je vše temné a tiché, přesto plné napětí. V této temnotě však začíná růst malý světelný bod. Z klidu se formují nové nápady, myšlenky a předtuchy, přichází nové vzrušení. Od novoluní nastává přechod do energetičtější měsíční fáze, kdy začíná růst a vzkvétat naše tvořivost. Nutí nás to k aktivitě. Vyčerpanost odešla a naše energie je na vrcholu. Tvůrčí myšlenky a nápady jsou velmi originální, je třeba je využít, dát jim směr a formu. Máme před sebou mnoho možností, musíme si z nich jen vybrat. Nov je zlom mezi vyčerpáním a přívalem nové energie. Zpočátku tuto energii můžete vnímat jako napětí, neklid, netrpělivost a vzrušení, které může přecházet do podrážděných reakcí. Cítíme aktivitu, ale nevíme, kterým směrem ji zaměřit. Něco začíná, ale je to tak neuchopitelné, hoříme nedočkavostí, abychom se do toho pustili.

NEGATIVNÍ VLIV novoluní

Novoluní má však i své temné stránky, i když ne tak temné jako úplněk. Psychika bývá v novoluní oslabená a nestabilní, lidé pociťují osamělost a jsou pesimističtí. Nemoci se rázem horší, přibývá úrazů a havárií. Vládne podrážděnost, nervozita, agresivita. Chování bývá mnohdy iracionální. Imunita je oslabená. Lidé prožívají vnitřní rozpory a utrpení. Muži jsou při novoluní méně komunikativní.

VLIV NOVOLUNÍ

Při novoluní se sčítají gravitační síly Slunce a Měsíce a působí na energii tekutin v hlavě. Organismus se stahuje, při poranění méně krvácíme. Aktivizuje se centrální nervový systém, mozek, hlava, cévní systém, čelní a čelistní dutiny, oči, uši, nos, štítná žláza, zuby, plíce a průdušky. Můžeme pociťovat nervové napětí, bolesti páteře, únavu zraku, časté jsou také migrény a bolesti v krku, ušní potíže, astma a bolesti ramen.

STRAVA při novoluní

Den před noven a nov je vhodné období pro očistný dietní den či půst. V těchto dvou dnech bychom měli konzumovat pouze jednu potravinu rostlinného původu, která nezůstává dlouho v trávícím traktu. Vhodná je rýže Basmati, která je velmi lehká a nejlépe stravitelná. Maximální množství je 200 g rýže na den. Můžete si udělat také ájurvédský odlehčovací den nebo jíst jen ovoce či zeleninu. Pijte bylinné čaje a čerstvé ovocné šťávy. Vhodný je mátový čaj, šípkový, lipový a různé detoxikační čaje. Doporučujeme Tulsi zázvor. V novoluní metabolismus pracuje rychleji a pokud tělo nezatěžujete těžkou stravou, vaše tělo se nejúčinněji zbaví toxických látek. Energii, kterou by jinak spotřebovalo na trávení potravy, použije k regeneraci a vyplavování toxinů.

Pokud se na dietu či půst necítíte, doporučujeme jíst alespoň stravu z čerstvých potravin a tepelně neupravované pokrmy, tzv. živou stravu. Vhodné jsou různé zeleninové saláty, ovoce, česnek, kukuřice, ovesné vločky, rýže, mung čočka, fazole, sója, ořechy. Vyhněte se mléčným výrobkům, moučným sladkostem, kávě a čokoládě. Pijte bylinné čaje a minerálky, užívejte vitamín C a E. Organismus nyní dobře přijímá potřebné výživné látky, vitamíny a minerály.

NOVOLUNÍ A PŮST

Při půstu se 24 hodin nejí vůbec nic, pije se pouze čistá teplá voda. Nejvhodnější je voda, kterou předtím 10 minut povaříte. Je pro tělo mnohem lépe stravitelná, je lehká a rychleji čistí naše buňky.

Pokud se chcete zbavit nějakého zlozvyku, začněte s tím právě při novoluní! Stejně tak je to vhodný den pro nový začátek, nový start!

PÉČE O TĚLO

Prospívá jemná masáž hlavy a ramen, obklady na oči, výplachy úst, krku a dutin. Doporučujeme olejové bylinné kapky do nosu Nasja. Tělu udělá dobře také bylinná koupel. Provádíme posilovací a dýchací cviky, vhodná je jóga a plavání.

NOVOLUNÍ a zahrada

Při novoluní půda odpočívá, země se nadechuje. Nemělo by se nic sázet, vysévat ani přesazovat. Nic nevzejde, semena ani kořeny se neuchytí. Je to nejvhodnější den na ošetření starých, nemocných a špatně rostoucích dřevin a rostlin.

NOVOLUNÍ = nejvhodnější den pro veškeré ČISTÍCÍ PRÁCE

KOUZLA při Novoluní

Při novoluní jsou nejvhodnější kouzla, kterými chcete podpořit nové začátky, projekty a cíle. Přání vyslovená při novoluní se plní.

RITUÁLY NOVOLUNÍ

Vezměte semínko nějaké rostliny, sevřete ho v dlaních a vložte do něj svůj záměr konkrétního projektu, který se má zdařit. Poté semínko zasaďte.
Vezměte bílou svíci a namočte ji do olivového nebo mandlového oleje (ne knot!). Poté si představte nový projekt a svíci zapalte. Zapalujte ji každý večer ve stejnou dobu až do úplňku.
Uchopte stříbrnou stuhu, představte si svůj cíl a poté uvažte na stuze 3 uzly. Při vázání uzlů vždy vyslovte daný záměr. Stuhu zavěste na strom ve vaší zahradě a nechte ji tam viset až do dalšího novoluní. Poté stuhy rozvažte, očistěte ji a schovejte k dalším kouzlům.
Hned po Novoluní, jakmile se na obloze objeví srpek nového měsíce, vyjděte ven a něco si přejte. Nikomu to však neříkejte, dokud se přání nevyplní!
/http://www.spektrumzdravi.cz/
DSC_7954-300x199.jpg
RITUÁL SPALOVÁNÍ NEGATIVNÍCH energií Indickým ohněm
-vhodným při NOVOLUNÍCH v jakémkoliv měsíci

- RESTARTUJE ENERGII V CELÉM AURYCKÉM SYSTÉMU
-nastavuje ideální tok láskyplných ochranných energií kolem vás
-nastavuje ideální tok energií ve všech čakrových centrech
-zbavuje centra čaker negativní energie
-nastartovává auru a harmonizuje její energetická těla

cena 600,- Kč za osobu
12030434_987934654585910_7092108670222588799_o.jpg
MAGICKÁ LUNA

Luna a magie patří k sobě již odedávna. Luna je paní noci, světa temnot, tajemna. Je známa pod mnoha jmény a uctívala ji a uctívá řada kultur na celém světě. Když hledíme na stříbrný svit Luny, prozařující tmu noci, probouzí se v nás údiv. Muži i ženy jsou intimně spojeni s jejími měnícími se tvářemi - přibýváním, úplňkem, ubýváním a novem. Luna přitahuje vodu a vyvolává příliv a odliv. Přitahuje však i vodu v našich tělech a působí tak na náladu, spánek, zdraví.
Legendy
Díky stále se měnícímu a obnovujícímu cyklu byl Měsíc považována za nesmrtelný a za místo, kam odcházejí duše mrtvých. Mohl přinést blahodárný déšť, ale také rozpoutat bouři a zničit úrodu. Považovali ho tedy za nevypočitatelný a potenciálně ničivý. Měsíční božstva byla obdařena jak ničivou, tak tvořivou silou.

Mayská bohyně Měsíce se nazývala Ixchel. Byla obávaným původcem povodní a bouří. Její sukni zdobily kosti a korunu tvořil had. Navzdory tomu byla rovněž ochránkyní žen při porodu.V sumerské mytologii představoval hlavní měsíční božstvo muž - Sín. Spojovali jej s novým Měsícem a byl odpovědný za úrodnost země, produkci potravin a ochranu stád, zvláště hovězího dobytka. Obnovování posvátného manželství mezi mužským (přibývajícím) a ženským (ubývajícím) elementem lunárního cyklu prováděl král Uru, který ztělesňoval boha Sína, a kněžka, jež představovala bohyni. Rituálem umožňovali pokračování a součinnost těchto protikladů. V indiánské mytologii představoval univerzální spojení s Měsícem pavouk. Spřádal síť stvoření, vytvářel fyzický svět, a tak podporoval a vyživoval život na Zemi. Hlemýžď díky své vlhké stopě, která mizela a znovu se objevovala, byl též spojován s Měsícem. Lidé věřili, že je schopen cestovat do podsvětí a bez úhony se navracet. Mexický bůh Měsíce byl zobrazován v hlemýždí ulitě.
Bohyně
Člověk potřeboval rozlišovat měsíční fáze, a proto každou představovala jiná bohyně. Například Řekové uctívali Artemidu jako nov, Seléné jako úplněk a Hekaté jako ubývající měsíc. U Římanů se Artemis stala Dianou. Egyptský kult Eset, "Dobré matky", se rozšířil v Řecku a Římě a možná se stal i součástí kultu Panny Marie, která je rovněž paní Měsíce. Uctívání měsíčních bohyní bylo natolik významné, že se jim pravidelně obětovalo a konaly se posvátné rituály pro jejich usmíření. Jednotlivé fáze Měsíce byly plny tajemství cyklu života. Uctíváním bohyní se lidé snažili využít jejich vliv na takové záležitosti jako těhotenství, zemědělství nebo věštění.
Lunární svátky
Lunární rok se nepočítá po dnech, ale po měsících, jež se vždy skládají z přibývajícího Měsíce, úplňku, ubývajícího Měsíce a novu. Několik našich solárních svátků je lunárního původu a v minulosti měly své místo v lunárním kalendáři. Velikonoce se slaví vždy po prvním jarním úplňku. Keltské svátky Imbolc (I. února) a Beltine (I. května) jsou také zasvěceny Měsíci. Některé dny jsou zasvěceny lunárním bohyním. Jeden z Dianiných svátků se nazývá květnové Idy a připadá na květnový úplněk. V této době ženy čistily prameny a studánky a potom se vodou z nich omyly. Bylo to očišťování a zároveň povzbuzování plodnosti. Diana je také uctívána v měsíci sklizně. Svátek bohyně novoluní Hekaté připadá na 13. dubna. Je to doba, kdy ji lidé prosili o požehnání a o příznivé počasí pro žně.
Měsíc se uctívá v mnoha kulturách. Čung-čchiou-ťie je čínský Svátek středu podzimu, který se slaví 15. dne 8. lunárního měsíce, o úplňku koncem září, při němž se konají oběti a oslavy za bohatou úrodu.

Lunární cyklus uctívají pohané za úplňku. Součástí jejich obřadů je oslava úplňku a na závěr hostina na důkaz hojnosti mateřského aspektu Luny a její plodné zralosti v úplňku. V mnoha starých kulturách se zapalovaly pochodně, aby nasměrovaly měsíční paprsky k zemi a zajistily tak pokračování měsíčního vlivu na úrodu, rození dětí a příznivé počasí.
Také tanec okolo ohně je prastarým magickým úkonem. Když čarodějnice okolo něj tančí, dívají se do plamenů a kouře a přijímají tak sílu zvláštního koření a dřeva, které bylo předtím do ohně vhozeno. Podobného účinku dosahovali také tím, že pravidelně trávily úplňkové noci ve volné přírodě a přitom pozorovaly Měsíc. Tyto noční výlety byly lidem podezřelé. Čarodějnice a moudré ženy, jak se šeptalo, nechodily v měsíčním světle po lese jen proto, aby sbíraly rostliny a kořínky. Ve skutečnosti trávily noc ve volné přírodě, aby mohly nerušeně vzývat lesní skřítky, hvězdy a planety a především Měsíc. Z Měsíce, který uctívaly a který pro ně představoval „Trojnásobnou bohyni“, čerpaly svou kouzelnou moc zvanou „sila“, která se při úplňku znásobuje. Tato tajuplná „sila“ z nich vyzařující přechází do žen a propůjčuje jim magické schopnosti, například moc, která jim až do dalšího úplňku umožní přenášet dobré nebo špatné vlastnosti na lidi, na které upřou svůj pohled.
Novoluní
Novoluní se spojuje s Artemidou a ohlašuje počátek nového cyklu. V magii je to doba, která volá po nových příležitostech. V magickém kruhu se nový Měsíc nachází na východě - v místě, kde vychází, a v místě svítání. Tato útlá krása se považuje za zranitelné mládí, v němž je již obsažen blížící se úplněk, který však ještě nenastal. Nov je panna, nevinnost, početí. Je to vhodná doba pro práci na svém zdraví a osobním růstu a pro realizaci plánů pro nadcházející měsíc. Je to nejdůležitější období pro pochopení, může být ideální pro rozjímání a meditaci, hledání duchovního vedení Eset nebo Sofie, svatých žen moudrosti. Novoluní je časem černé magie, zvláště během zimních měsíců, kdy je málo světla. Novoluní končí přibližně tři dny před první čtvrtí.
První čtvrt je čas expanze, vývoje a růstu a může být využit stejně jako novoluní.
Úplněk
Měsíc v úplňku je nejplnější a nejplodnější. Je zastoupen bohyněmi Eset, Seléné a Dianou, symbolizuje plodnost, hojnost a osvícení. Je to Měsíc mocné ženské síly, plodivý, ten, který podněcuje semena k růstu. Měsíc v úplňku lze žádat, aby dal plodnost polím stejně jako plodnost tělu a bezpečí při plavbě. Nejmocnější dny jsou tři dny před úplňkem a v den úplňku.
Při obřadech úplňku velekněžka nakreslí posvátný kruh, ve kterém zaujme pozici pentagramu a přijímá měsíční energii. Ztělesňuje velké mysterium ženství. Když se nabije energií úplňku, může dovršit další cyklus ve svém životě i v životě své komunity.
Úplněk je také znám jako doba šílenství nebo náměsíčnictví. Mocná měsíční energie může vyvolat epileptický záchvat nebo zvýšit pravděpodobnost nehod. Lidé pod vlivem Měsíce jsou zranitelní, citlivější a neklidní.

Vliv úplňku na čarování je obrovský. Je to jásavý čas, kdy se volá dobro, láska a nová síla. Každý z třinácti úplňků v roce má odlišnou energii. Jejich vliv na naši osobnost je nesporný a my sami cítíme, jak každý z úplňků na nás působí jinak. Stejný vliv mají v magii.

Přibývající Měsíc
Je fáze od novoluní k úplňku, Měsíc se zvětšuje (dorůstá). Období, kdy měsíc dorůstá je jako velký nádech. Za přibývajícího Měsíce lze konat obřady pro vytvoření nebo upevnění něčeho. Rostliny zasazené za přibývajícího měsíce lépe rostou a prospívají.
Ubývající Měsíc
Je to fáze od úplňku k novoluní. Měsíc se zmenšuje (couvá). Toto období si můžeme představit jako velký výdech. Ubývající Měsíc, poslední čtvrt, je dobou odhalení a pronikání do podstaty. Je to mocný čas uzdravování. Za ubývajícího Měsíce budeme žádat o zničení, oddělení nebo rozklad – např. chcete-li se zbavit nějakého zlozvyku. Rány se lépe hojí, když byla operace provedena za ubývajícího Měsíce.
Postavení Měsíce ve zvěrokruhu
Když se Měsíc na své cestě zvěrokruhem vždy na dva až tři dny zastaví, vznikne specifická okolnost i pro mágy a čarodějnice. Každé měsíční znamení má konkrétní význam, na který se musí při volbě doby vhodné pro kouzlo, brát ohled.
Znamení symbolizovala:
Měsíc v Beranu – ochrana, odvaha
Měsíc v Býku – láska, plodnost, majetek, růst, peníze
Měsíc v Blížencích – studium starých spisů, proroctví, přání
Měsíc v Raku – láska, rodina, city, očišťující a zasvěcovací obřady
Měsíc ve Lvu – velké obřady, tvořivost, sex, vášeň
Měsíc v Panně – uzdravení, uklidňující a očistné obřady
Měsíc ve Vahách – partnerství, vztahy, svatba, zbavování se vazeb, práce na zdokonalení sebe sama
Měsíc ve Štíru – obrana, odvaha, milostná magie, zbavování se strachu, zranitelnosti
Měsíc ve Střelci - cestování, odstranění problémů a krizí
Měsíc v Kozorohu – začarování, nové plány
Měsíc ve Vodnáři – mystéria, tajemství, pochopení
Měsíc v Rybách – rozšiřování vědomí, sny, magie, láska

Tyto věci připadají dnešnímu člověku značně komplikované. Komplikované to začínalo být ale až tehdy, kdy šlo o to, zvolit pro kouzlo nejvýhodnější planety a určit ideální čas. Po té záleželo ještě na přesném dodržování rituálů – rituální očišťování, přesně propočítané magické kruhy, předpisové oblečení a vhodné magické pomůcky. Ke speciální měsíční magii se nejlépe hodil proutek z vrby. Účinek rituálu se zesílí, když se bohyni Měsíce přinese kouřová oběť, nejlépe kouř z bobkového listu nebo myrty. Vykuřováním se vytvořily harmonické vztahy k vládnoucí planetě a krom toho se tím posvětily magické pomůcky – často to byl stříbrný kalich a měsíční kámen.

Rituály se již od antické doby jeden druhému podobají, což přirozeně závisí také na tom, že jsou z generace na generaci předávány tajnými knihami zvanými grimoáry. Tyto knihy byly velmi populární v 16. a 17. století. Z té doby se dochovala řada magických příruček. Nejstarší z nich jsou Šalamounovy klíčky.
"Modrý měsíc"
je řídký úkaz, kdy jsou během jednoho měsíce dva úplňky. Například ve 20. století byl "modrý měsíc" pouze čtyřicetkrát. "Modrý měsíc" bývá přibližně jednou za dva a půl roku. Je to zvláštní čas - zdvojnásobení síly Měsíce. Leckdo sice považuje modrý měsíc za nešťastný, ale ve skutečnosti je magický, dává příležitost zahájit některé dlouhotrvající činnosti. "Modrý měsíc" lze využít k zasetí semen budoucnosti, dostávají tak čas klíčit a růst až do příštího "modrého měsíce". Pokud se chcete pouštět do magie, měli byste být velice opatrní. Musíte si být velice přesně vědomi, co žádáte, protože Měsíc bude mocný a vaše úmysly zdvojnásobí.
Lidé narození v modrém měsíci mají velký potenciál, ale mohou mít potíže s uplatněním svých schopností. Jejich moc je i jejich slabinou a musí se naučit, jak své síly využít ve prospěch nejen svůj, ale především druhých.

Jiný druh "modrého měsíce" uvidíte, když budou ve vzduchu určité částice prachu a Měsíc dostane modrý nádech.
Využití Měsíce
Když pochopíte lunární rytmy a cykly, uvědomíte si, jak Měsíc působí na vás i vaše blízké. Zároveň tak lépe porozumíte jejich chování. Tyto znalosti však ještě lépe využijete, když ovládnete spletité síly Měsíce, což vám v mnoha ohledech přinese prospěch. Měsíční energie je mocná a mystická a vždy je vám k dispozici, pokud se dokážete sladit s jejími rytmy. Díky silnému vlivu Měsíce na počasí a růst, můžete jeho sílu využít na zahrádce při sázení, setí a sklizni v těch nejpříznivějších lunárních fázích. Vliv Měsíce vzrůstá mezi novoluním a úplňkem a poklesává s ubývajícím Měsícem.
Při rituálech a obřadech spojených s Měsícem mějte na paměti, že Měsíc, stejně jako jiné planety, se váže k určitým rostlinám. Měsíčními rostlinami jsou rostliny vodní, jako leknín a řeřicha potoční, ale i jasmín nebo mák. Všechny tyto květiny jsou bílé nebo rozkvétají v noci pod měsíčním vlivem. Zkuste dát měsíční květiny do vázy na noc úplňku nebo novu. Vrba je známa jako strom měsíčních přání. O přízeň požádáte tak, že na její větve v den měsíčního svátku uvážete stříbrné nebo světle modré stužky, tím přitáhnete pozornost k vašemu přání. Jiným měsíčním stromem je santal. Spojuje se s ochranou, očistou a uzdravením, při obřadech vyžadujících tyto skutečnosti se používají kousky kůry. Má příjemnou a uklidňující vůni. Používáním rostlin a květin se zvláštním měsíčním významem se vám zvýší cit pro Měsíc.

Měsíční talismany používané s ohledem na lunární cyklus vám pomohou rozvíjet vnímání. Tarotová karta X (Kolo života) se zobrazením Luny vám pomůže soustředit pozornost a stane se mocným prostředek ke spojení s lunárními jasnozřivými silami. Určité krystaly mají shodné vibrace s chladnou měsíční energií. Tyto krystaly pomohou sladit vaše vibrace s měsíčními, má to vliv na jasné snění, jasnozřivost, hluboké a přesné pochopení a lepší citové porozumění. To vše vám přiblíží magické tajemství Měsíce, podpoří vaši intuitivní moudrost a vyrovnají vám životní rytmus.
Zdroj: Měsíční znamení – Ute York, Čarodějnický slabikář – M. Košanová, Astrologie a váš osud – S. Morningstar ,Z materiálů telestézické společnosti PannaCz.com
1043906-img-uplnek-v4.jpg
MAGIE ZA ÚPLŇKU


Úplněk
Měsíc dokončil polovinu své cesty kolem Země, je na opačné straně od ní, než Slunce, což nastává v polovině nového měsíce. Jeho strana přivrácená ke Slunci stojí na nebi jako bílé jasné kolo, v kalendáři je zaznamenán jako světlý kotouč.
V několika hodinách úplňku se na Zemi u lidí, zvířat a rostlin projeví jasně patrná síla a ovlivňuje nás silněji než v novoluní. Měsíc se naplní, i lidé si mají něco přát, něco si splnit. Půst se při úplňku nedoporučuje */Mám jiný názor, a tedy zcela opak tohoto = PŮST DOPORUČUJI, neboť stav Úplňku ovlivní 2.čakru a prvek vody v nás samotných, což umožní větší čistící schopnosti člověka v tomto období. M.Abha Kunz/
To si raději něco přejme a udělejme si oslavu. Úplněk už svým názvem vyzývá, abychom si něco splnili i naplnili. Proč ne i žaludky? Nakonec, dokážete si představit oslavu bez jídla?
* /zatížíme-li žaludek v tento čas, potom budeme muset počítat s potížemi v trávicím traktu, také enzymech potřebných pro trávení + vylučováním obsahu kyselin v žaludečních šťávách, ono známé překyselení, projevem je pálení žáhy, či nutkání ke zvracení a pocity, že je vám špatně - M.Abha Kunz/
„Malou oslavou a rituálem jen splnění přání podpoříte,“ vysvětluje Hana Váňová a dodává: „Každý úplněk posiluje něco jiného.Kvůli rituálu vůbec nemusíme čekat na půlnoc. Úplněk má vliv asi tři dny, ale rituál je nutné provést dnem celku, v tomto období."
Svá přání dobře formulujme
„Při úplňku dejte do vázy rostliny, které rozkvétají v noci, přitahují zvláštní moc. Může to být leknín, kapradí a nebo vrba,“ říká Hana Váňová a pokračuje: „Namotejte na ni modré stuhy a i když se říká, že co stuha, to napsané přání, nepřehánějte to. Napište si jedno přání za sebe a jedno, zcela konkrétní, ať si přeje rodina. Nepište nic obecného, jako rodinná pohoda apod. A hlavně,“ zdůrazňuje věštkyně, „nepřejte nikomu nic zlého, mohlo by se to obrátit proti vám. Nepište ani konkrétní finanční částky.“
Ubývající, poslední čtvrť
Čtvrtá fáze Měsíce, který putuje dál, jeho zastíněná strana ho zdánlivě deformuje zprava doleva a začíná asi třinácti-denní fáze ubývajícího Měsíce (III. a IV. čtvrtina). Můžeme ho vidět ve tvaru písmene C.
Člověk tak snadno neztloustne, takže jedlíci si mohou trochu dopřát. Tělo se dobře čistí. Je to i čas vhodný pro návštěvu zubaře nebo kožního lékaře a také pro domácí práce, jdou lépe od ruky.
Zbavujeme se zlozvyků
„Je to také den vhodný pro zbavení se nějakého špatného návyku, třeba nenávisti nebo nerozhodnosti, ale i jiných,“ radí věštkyně a kartářka Hana Váňová. „Vhodná meditace nám pomůže nalézt vnitřní sílu a energii. Nemyslete, že je to málo.
Já když, prosím‘, tak prosím o to, abych mohla rozpoznat faleš, přetvářku, žádám ochranu pro svá ústa, abych svou řečí nikomu neubližovala. Nebo žádám o posílení sluchu, abych dobře rozpoznala smysl řečeného. Zkuste to taky - proste o posílení všech smyslů.“/http://www.novinky.cz/
měsíc.jpg
MĚSÍC A JEHO VLIV
MĚSÍC a jeho postavení ovlivňuje celá staletí vše tady na naší planetě, ať už si to přiznáme nebo nikoli. Měsíc je naší jedinou oběžnicí a také nejbližším tělesem s gravitační energií, která působí na vše, co na této planetě je. Pojďme se tedy podívat na to, co všechno podléhá tomu, když Měsíc stojí v určité své fázi. I tato malá oběžnice má také svou vlastní gravitaci, kterou dokáže velice silně ovlivnit celý běh života zde u nás na této naší planetě Zemi.

Úplněk měsíce ovlivňuje nejen náš spánek, ale i psychiku
Hodně lidí má problémy se spánkem v období úplňku. Viníkem může být i Měsíc, stačí si uvědomit, že v té době dokáže pohnout mořem, neboť za úplňku nastává příliv. Naši předkové uměli energii Luny využívat ve svůj prospěch, pokusme se o to i my.
Kromě toho, že citlivější lidé budou mít špatné spaní, poznají to i ti, kteří se nešťastnou náhodou poraní. Rána bude krvácet víc než jindy.

MOC MĚSÍCE

Tuto moc mají také denní čas, měsíční a roční období, postavení Slunce, Měsíce a hvězd. Kalendáře, vypočítané podle pohybu Měsíce a Slunce, sloužily k předpovídání určitých sil - impulzů, jež mají jen v určitém čase ovlivňovat přírodu, lidi i zvířata a v pravidelných intervalech se vracejí.

Spolu s Měsícem tyto síly působí na všechen život. Zbystřené smysly, bdělost, vnímavost a přesné pozorování přírody, světa zvířat a rostlin učinily z našich předků „mistry správného okamžiku“.
Čtyři fáze Měsíce
Kdo chce, může si zkusit „žít podle Měsíce.“ Zpočátku je však nutné osvojit si alespoň základní informace o jednotlivých fázích Luny. Jsou vyznačeny v obyčejných kalendářích, dostatek informací najdeme v lunárních kalendářích a v literatuře./Mak
léčba+energie orgánů-čakry..jpg
Diagnostika energií těla
Diagnostika energií těla
Ze 13 na dotaz-DSCN0775.jpg

Navštivte také

Kontakt na KARMICKÉ ČIŠTĚNÍ:

spiritlecba@email.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one