i286260064317504275._rsw1280h960_szw1280h960_.jpg

Věříte na uvíznutí duše, zde?

Prokletí temných sil
Prokletí temných sil

Věříte nebo setkali jste se již s formou negací - kletby černé magie? /woodo, satanská kletba.../

Karmické čištění
Karmické čištění
E-mail
Heslo
Rohlicky_Dana_2.jpg
PAŘÍŽSKÉ ROHLÍČKY

Ingredience:
4 bílky
300 g cukru krystal
150 g mletých vlašských ořechů
50 g strouhanky

Bílky, krystal a vlašské ořechy dáme do hrnce, nejlépe třeba litinového. Pomalu za stálého míchání rozpouštíme na plotýnce na mírném plameni, až vznikne řidší kaše jantarové barvy. Trvá to přibližně 20 minut. Poté do směsi zamícháme postupně strouhanku (směs nesmí být až moc hutná) a masu naplníme do pytlíku se zdobicí špičkou (např. hvězdička s větším průměrem). Na plech vyložený pečicím papírem stříkáme malé rohlíčky. Směs se musí stříkat ještě horká, tak pokud nemáte azbestové ruce, je lepší zdobicí pytlík držet v chňapkách.

Pečeme 18 až 20 minut v troubě vyhřáté na 170°C. Po upečení necháme rohlíčky trochu zatuhnout na plechu, poté je sejmeme a necháme vychladnout na roštu.

Před zdobením krémem je uchováme 10 dnů v krabici, aby změkly.

Krém na rohlíčky:
150 g másla
90 g moučkového cukru
3 lžíce kakaa
2 lžíce rumu

Ve vodní lázni rozpustíme máslo spolu s kakaem. Nejlépe v nádobě, ve které je poté možno krém i vyšlehat. Až je máslo rozpuštěné, odstavíme nádobu z vodní lázně a opatrně do něj zamícháme prosátý moučkový cukr. Základ krému odstavíme na chladné místo, aby částečně ztuhl. Prochladlý základ šleháme asi 20 minut, až vznikne hladký krém, který hodně zesvětlá.

Krém naplníme do zdobicího pytlíku s ozdobnou špičkou a na každý rohlíček nastříkáme vrstvu krému.
Rohlíčky nazdobené krémem dáme na chladné místo, aby krém před poléváním čokoládou ztuhl.

Poleva:
150 g hořké čokolády
60 g ztuženého tuku

Čokoládu spolu se ztuženým tukem rozpustíme ve vodní lázni. Rohlíček chytíme za těsto, obrátíme krémem dolů a rychlým pohybem namočíme v čokoládové polevě, necháme trochu okapat, obrátíme nahoru a položíme na rošt. Necháme ztuhnout na chladném místě.
Nazdobené rohlíčky je potřeba před podáváním nechat alespoň 2 dny odpočívat na chladném místě, aby podklad z těsta změkl.
zdroj:http://www.laskominyodmaryny.cz/2011/12/rohlicky-dana.html
LINECKÉ KOLÁČKY
LINECKÉ KOLÁČKY
300g hladké mouky
80g mletý cukr
200g máslo/ hera
2 žloutky
Nastrouhaná citronová kůra asi ½ kávové lžičky
Smíchat v hladké těsto- zase nechat odležet do dalšího dne, je pak vláčné a dobře se s ním pracuje. Na druhý den rozválíme na vále na tloušťku asi 4mm a vykrojíme z něj tvary, polovinu z nich uděláme s otvorem ve středu-to budou ty, co poklademe nahoru při slepování marmeládou-já dávám borůvkovou nebo jahodovou-jsou obě skvělé chuti a cukroví vypadá superně i na talíři.
VANILKOVÉ ROHLÍČKY
VANILKOVÉ ROHLÍČKY
VANILKOVÉ ROHLÍČKY

200g hladké mouky
140g másla/hery
70g mletého cukru
70g mletých oříšků-ideálně směsi lískových + vlašských
1 žloutek
1 vanilkový cukr+200g moučkového cukru na obalování/ v této směsi
Vše smícháme v těsto, a necháme odležet do dalšího dne-pak je vláčné a dobře se z něj tvarují rohlíčky, buď ručně nebo strojkem. Pak pečeme v předehřáté troubě na 200 stupňů do slabě růžova - nespálit! Já pak beru vytahovák na knedlíky nebo obracečku a beru je rychle z plechu na talíř a pak teprve obalím ještě horké v cukru s vanilkou ./ necháme odležet do Vánoc v krabici třeba na balkoně nebo v komoře-jsou pak měkké k nakousnutí.
PERNÍČKY
PERNÍČKY
PERNÍČKY - měkké hned

250g másla/hery Koření do perníku dáme 4-6 lžiček, kdo jak má rád
150g mletého cukru
125g medu= 5 polévkových lžic
3ks vajec
500g hladké mouky
Vše smícháme v těsto, které necháme odpočinout v chladnu asi 24 hodin-čerstvé se vám bude špatně dělat, protože koření, med i vejce se musí rozležet a s moukou dobře propojit, na další den je vláčné a dobře zpracovatelné těsto, pro vykrajování. Vykrajovátky tvoříme tvary, jež potřeme žloutkem, zdobíme ořechem a pečeme na 200 stupňů do růžova v předehřáté troubě. Pokud chcete zdobit polevou, pak jen potřete povrch žloutkem a nechte upéct, pak zdobíme bílkovou polevou s cukrem. Já plech vymazávám sádlem.
Perník je ihned měkký, není nutno jej dávat změknout. Začínám jej péct už koncem listopadu a dělám jej i těsně před svátky, protože se prostě tato dávka u nás do Vánoc vždycky sní.
TLAPIČKY
TLAPIČKY
MEDVĚDÍ TLAPKY

200g másla/hery
350g hladké mouky
100g mletého cukru
100g mletých oříšků-mandlí
1 žloutek + 2 lžičky mleté skořice+1lžičku perníkového koření
Vše smíchat v těsto a nechat odležet – stačí půl dne. Pak plníme do formiček na tlapky a pečeme ve vyhřáté troubě do růžova-pozor vše, co je ve formičkách se rychle pálí, i když to vytáhnete z trouby tak ve formičkách to stále peče se-ihned vyklopovat, až pak obalíme cukrem nebo pokapeme čokoládou, dle chuti. Necháváme změknout v krabici v komoře. Já je pak i slepuji krémem s vanilkou a potřísním čokoládou, jsou jednoznačně skvělé.
KAKAOVÉ ROHLÍČKY
KAKAOVÉ ROHLÍČKY
KAKAOVÉ ROHLÍČKY

100g mletých oříšků
250g hladké mouky
50g mletého cukru
1 bílek
4 lžíce kakaa-holandského
1 lžička prášku do pečiva
250g hera/máslo
Vše smícháme ve vláčné těsto, a necháme aspoň ½ dne odpočinout, potom strojkem tvarujeme rohlíčky. Pečeme ve vyhřáté troubě na 200 stupňů do zesvětlení okrajů – snadno se pálí- pečete-li je poprvé dívat se na ně častěji, každá trouba je jiná. Potom obalit v cukru s kakaem-po odležení jsou skvěle měkké a ne moc sladké-u nás mizí mezi prvními-jsou dost podobné věnečkům z obchodu.
LASKONKY
LASKONKY
LASKONKY

5 bílků
200g mletého cukru
200g mletých ořechů-směs
Vše dobře vyšleháme i nad parou a pak upečeme v mírné troubě do růžova na pečícím papíru.
Po vychladnutí je můžete podávat takto nebo slepit krémem, jako laskonky.
Krém:1/2 másla+1 žloutek + vanilkový cukr-vymícháme a plníme laskonky
léčba+energie orgánů-čakry..jpg
Diagnostika energií těla
Diagnostika energií těla
Ze 13 na dotaz-DSCN0775.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one